FAYDALI BAĞLANTILAR

DESTEK

Group 16
Line 3


23 Nisan Mah. Köroğlu Bulvarı
251. Sokak No:10/A1/1
Nilüfer/BURSA

phone (3)

+90 542 570 1600

Group 29


444 4 542

Group 11

+90 542 570 1600

Page-1


info@fsmyapi.com.tr​

İnşaat sektöründen istihdam müjdesi!

Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında gösterilen inşaat sektöründe yüzler faiz indirimi müjdesi ile yeniden gülmeye başladı. Sürekli olarak daralan ve artan işsizlik rakamları ile gündeme gelen inşaat sektöründe alınan önlemler ile istihdam artışı başladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı ile inşaat sektörünü ilgilendiren çok sayıda önemli değişikliğe yer verilmişti.  Özellikle de Finansman Desteği müjdesi inşaat sektöründe büyük memnuniyet yaratmıştı. Söz konusu destek ile inşaat sektöründe istihdam oranı büyük ölçüde arttırılacak. 

Finansman erişimine zorlanan inşaat firmaları desteklenecek

Söz konusu uygulama ile inşaat sektöründe 750 binden fazla kişiye istihdam kapısı açılacak.  TÜİK tarafından açıklanan işsizlik rakamları raporlarına göre inşaat sektöründen yaşanan daralma ile başlayan işsizlik furyası da sona ermiş olacak.  Kredi Garanti Fonu sayesinde finansmana erişmekte zorlanan inşaat firmaları risk paylaşımı da esas alınarak kefalet desteği ile ucuz krediye ulaşacak. 

Yeni kurulacak olan sistem sayesinde tamamlanmaya yaklaşan inşaat projelerine finansman desteğinin önü açılmış olacak ve inşaat sektöründe yaşanan durgunluklarda başlayan işsizlik furyasının önüne geçilecek.