FAYDALI BAĞLANTILAR

DESTEK

Group 16
Line 3


23 Nisan Mah. Köroğlu Bulvarı
251. Sokak No:10/A1/1
Nilüfer/BURSA

phone (3)

+90 542 570 1600

Group 29


444 4 542

Group 11

+90 542 570 1600

Page-1


info@fsmyapi.com.tr​

İlk defa ev alacaklara müjde !

          Ev alımlarını teşvik etmek amacı ile devlet ilk defa ev alacaklara devlet desteği olarak 25 bin lira hibe para ödemesi yapmaya başladı. Yapı Tasarruf Sandığı sistemi ile bunun yanı sıra ayrıca ev alırken konut kredisi çeken kişilere düşük faizli konut kredisi verilecek.

Yapı tasarruf sandığı sistemi kurulacak!

          Devlet, Emlak Katılım Bankası üzerinden yeni bir sistemi hayata geçirecek. Kurulacak olan sistem ile vatandaş düzenli birikim yaparak ev alırken hem konut peşinatı ödeme derdinden kurtulacak, hem devlet teşviki alacak hem de düşük faizli konut kredisi çekme fırsatı yakalayacak. 

Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi nedir, nasıl işleyecek?

         Sistem şu anda kullanılan konut hesabı gibi çalışacak. Ev almak isteyen vatandaş anlaşma sağlanan banka üzerinden ilk olarak tasarruf sözleşmesi imzalayacak. Ardından bu sözleşmede belirtilen süre boyunca düzenli olarak prim ödemelerini aylık olarak gerçekleştirecek.  Ev almaya karar verdiği anda vatandaşa devlet teşvik tutarını da dâhil ederek biriktirdiği parayı konut peşinatı olarak toplu ödeyecek.  Ardından yine anlaşmalı banka üzerinden vatandaş talep ederse piyasa oranının çok daha altında düşük faiz oranı ile konut kredisi çekecek.