AKILLI EVLER

AKILLI EV OTOMASYON SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ

Genel Elektrik Enerjisi ve Tüm aydınlatmalar On-Off olarak birlikte kontrol edilecektir. (Buzdolabı enerjisi ve internet modem enerjisi hariç)
Su vanası On-Off olarak kontrol edilecektir.
Gaz vanası On-Off olarak kontrol edilecektir.
Sistem daha sonradan herhangi bir tadilat veya kablo çekim işlemlerine gerek duyulmadan modüler ürün entegrasyonları ile genişleyebilir olacaktır.
(ÖRN: Aydınlatmalar, Prizler, Motorlu Perde, Daire kapısı internet üzerinden açma-kilitleme, Isıtma & klima On-Off veya derecesel olarak internet üzerinden kontrol ve bilimum elektrikli cihaz kontrolleri v.b)

IP İNTERKOM SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ

7’’ sabit IP interkom iç ünite ile kontrol ve haberleşme sağlanacaktır. Bu sayede;
KOMŞULAR arası sesli ve görüntülü görüşme sağlanacaktır. (Görüntülü görüşme isteğe bağlı olarak gerçekleştirilecektir.)
KOMŞULAR arası SMS gönderimi gerçekleştirilecektir.

Güvenlik merkezi aranabilecek, daire güvenlikle görüntülü ve sesli olarak görüşebilecek ancak güvenlik daire içini göremeyecektir.

Site yönetimi, daire kontrol panellerine SMS bildirisi gönderebilecektir. Site duyuruları, Güncel fatura v.b bilgileri paylaşılabilecektir.

Bina giriş kapısı, kontrol paneli üzerinden izlenebilecektir.

IP güvenlik kameraları panel üzerinden izlenebilecektir.

Kontrol panelleri resim çerçevesi veya video izleme özellikleri ile kullanılabilecektir. Arka plan resmini kullanıcı isteğine göre değiştirilebilecektir.

Evde olunmasa dahi, zile basan kişiyle cep telefonu ile görüntülü ve sesli olarak görüşülebilecek, kapı açılabilecektir.

7’’ bilgi ekranına sahip cam bina önü zil paneli, daireler arası veya güvenlik merkezi ile görüşme esnasında resim veya video çekilebilecektir.

Güvenlik tüm blokların giriş kapılarını açabilecektir. Misafirler blok girişlerinde beklemeyeceklerdir.

Blok giriş panellerinden kartlı veya şifreli giriş yapıldıktan sonra, asansör otomatik olarak cümle giriş katına gelecektir.

Consiarge hizmetleri ile, panel üzerinden yemek, market, temizlik, taksi v.b siparişi verilebilecektir.

Daire sahipleri sonradan kablosuz güvenlik dedektörleri ekleyebilecek ve herhangi bir alarm durumunda kullanıcı cep telefonuna ve güvenlik merkezi paneline anlık olarak hangi dedektörden ne alarmı geldiği bilgisi iletilecektir. Aynı zamanda kontrol paneli dahili sireni alarm durumuna geçerek ikaz sesi verecektir. Cep telefonu üzerinden alarm sistemi devreye alınıp çıkarılabilecektir.

TÜM SİSTEM DÜNYANIN NERESİNDE OLUNURSA OLUNSUN CEP TELEFONU UYGULAMALARI VE SESLİ KOMUTLAR İLE KONTROL EDİLEBİLECEKTİR.